Bloghttp://erik.blog.sme.sk/rssblog.sme.skblog@sme.skskInsomnia (erik)Rondel. Momentka. Wed, 06 Sep 2017 04:42:49 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/463574/insomnia.html?ref=rssŽatva (erik)Čo majú spoločné Barcelona a dúha? Mon, 21 Aug 2017 07:54:42 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/462397/zatva.html?ref=rssZávada nemusí byť nutne zlá (erik)Neviem, ako vy, ale ja vždy rád spoznám niečo nové. Obzvlášť v poézii. Počiatkom tohto roka vyšla ďalšia kniha z edície Lyrika 20. storočia od Slovartu s názvom – Poetismus. Fri, 18 Aug 2017 14:25:26 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/462211/zavada-nemusi-byt-nutne-zla.html?ref=rssBalada o sizyfovskej túžbe po odpustení (erik)... Fri, 11 Aug 2017 07:51:02 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/461639/balada-o-sizyfovskej-tuzbe-po-odpusteni.html?ref=rssSlížiková polievka (erik)Jedna osobná, insitná a gastronomická slovná hra. Fri, 04 Aug 2017 07:21:33 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/461091/slizikova-polievka.html?ref=rssMráz (erik)Letné úteky k ľadu. A nie, nie je to o tom, že láska je ako havarovaný atómový reaktor. Môžete ho zaliať do betónu, ale presakovať bude ešte miliardu rokov. Thu, 20 Jul 2017 06:39:22 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/460012/mraz.html?ref=rssNa stráž! (erik)Politické márnenie márnych a márnivých súčasníkov. Tue, 11 Jul 2017 07:43:04 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/459360/na-straz.html?ref=rssLetná búrka (erik)Melancholická chvíľka. Thu, 06 Jul 2017 08:56:00 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/459046/letna-burka.html?ref=rssMaľba zo starého cintorína (erik)Chcel som nakresliť dva staré náhrobky s nápismi on a ona, ako sa v temnej noci dotýkajú prostredníctvom popadaných kahancov a kvetov, čoby znázornenie večnej lásky (až za hrob). Ale neviem dobre kresliť. Tak aspoň takto. Tue, 27 Jun 2017 15:00:30 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/458467/malba-zo-stareho-cintorina.html?ref=rssPichľavá (erik)Je po desiatej večer. Panenská nevinnosť sa mení na Červené more. Tue, 13 Jun 2017 22:06:19 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/457414/pichlava.html?ref=rssPrchko spŕchne (erik)Či to nie je v nás... Wed, 07 Jun 2017 07:21:59 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/456908/prchko-sprchne.html?ref=rssSvadobná (erik)Osobná skúsenosť je možno neprenosná, ale prečo nevenovať túto veršovanku všetkým, čo plánujú tento krok učiniť. Dnes, zajtra, čoskoro... Navzdory masívnej propagande to občas vyjde. A aj keby nie, šťastné spomienky vám nevezmú. Fri, 02 Jun 2017 07:11:57 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/456535/svadobna.html?ref=rssŽijúca báseň (erik)Niekedy sa nedá napísať nič lepšie ako to, čo píše realita. Wed, 31 May 2017 09:25:50 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/456353/zijuca-basen.html?ref=rssŠkvrna na papieri (erik)Občas nie je ľahké votrieť sa niekomu do života. Thu, 25 May 2017 07:51:41 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/455828/skvrna-na-papieri.html?ref=rssBraxit (erik)Bol som sa so ženou pozrieť na básnické čítanie neformálneho spolku mladých ľudí s priliehavým (a klamlivým názvom) BRAK. Stálo to za to? Wed, 24 May 2017 08:26:19 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/455737/braxit.html?ref=rssThink of me with kindness (erik)Slovenská, aj keď inšpirovaná britskou bravúrnou skladbou od Gentle Giant. Sun, 14 May 2017 09:55:29 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/454850/think-of-me-with-kindness.html?ref=rssAlergik (erik)Momentka dňa. Fri, 12 May 2017 18:18:53 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/454753/alergik.html?ref=rssApríl končí (erik)Jedna večerná. Sat, 29 Apr 2017 20:44:34 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/453745/april-konci.html?ref=rssLimerick - bavte sa (erik)Nemyslite si, že poézia musí byť zásadne formálne a obsahovo upätá. Ak nepoznáte limerick, tak pokojne nadviažte novú známosť. Thu, 20 Apr 2017 11:04:45 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/452881/limerick-bavte-sa.html?ref=rssGambler (erik)Nevzdať sa aj zoči-voči nevyhnutnej skaze, kde sa to v tých ľuďoch berie... Wed, 19 Apr 2017 07:40:32 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/452790/gambler.html?ref=rssZosobnená márnosť (erik)Krátka momentka. Tue, 11 Apr 2017 21:22:30 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/452234/zosobnena-marnost.html?ref=rssBratislavský splín (erik)... Wed, 05 Apr 2017 09:06:04 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/451564/bratislavsky-splin.html?ref=rssSamovražedný vzdor (erik)Súžiť sa politikou, všetkou tou bulvárnou i mediálnou špinou? Z toho by jeden zošalel. Nestojí to za to. Sun, 02 Apr 2017 19:39:02 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/451301/samovrazedny-vzdor.html?ref=rssPo daždi sa mi tvoje oči otáčajú chrbtom (erik)Niekedy stačí jediná fotka. Wed, 29 Mar 2017 20:43:09 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/450961/po-dazdi-sa-mi-tvoje-oci-otacaju-chrbtom.html?ref=rssNóna (erik)Mal som nepekný sen, v ktorom som prišiel o to najdrahšie, čo mám. Sat, 25 Mar 2017 09:50:44 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/450515/nona.html?ref=rssBohovia a Bohyne (erik)Rispet. Venovaný mojej jedinej. Thu, 23 Mar 2017 09:02:45 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/450350/bohovia-a-bohyne.html?ref=rssPrecitnutie (erik)Myslím, že mám za sebou zas jedno chutné negatívne obdobie. Tue, 21 Mar 2017 08:50:25 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/450179/precitnutie.html?ref=rssMilovaná (erik)Pre tú, ktorej meno tvorí akrostich tohto skrz-naskrz zaľúbeného sonetu. Sun, 12 Mar 2017 19:21:31 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/449503/milovana.html?ref=rssJarné ráno (erik)Vonku je pekne. Mon, 06 Mar 2017 08:36:58 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/448937/jarne-rano.html?ref=rssJaskyniar (erik)Myslite si, čo chcete. Hlavne buďte tam, kde je vám príjemne. Thu, 02 Mar 2017 10:19:16 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/448669/jaskyniar.html?ref=rssHranice priateľstva (erik)Ako sa to uvádza? Aha, už viem, toto je fikcia, akákoľvek podobnosť s realitou je náhodná. Alebo? Fri, 24 Feb 2017 07:25:18 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/448236/hranice-priatelstva.html?ref=rssSlzavé údolie (erik)Necítiť nič má svoje výhody. O nich tieto slová nepojednávajú. Thu, 16 Feb 2017 13:41:09 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/447549/slzave-udolie.html?ref=rssPohrebné klišé (erik)Krátko o extrémizme. Mon, 06 Feb 2017 08:09:18 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/446480/pohrebne-klise.html?ref=rssNa paplóne (erik)Venované tej pravej. Mon, 23 Jan 2017 20:37:08 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/445171/na-paplone.html?ref=rssRondel o beznádejnej nádeji (erik)Nemienim k tomu, prečo tieto slová vyšli z môjho vnútra, nič dodať. Fri, 20 Jan 2017 20:45:27 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/444909/rondel-o-beznadejnej-nadeji.html?ref=rssPominuteľnosť (erik)Venované tým, ktorých som zanechal osudu a priaznivcom legalizácie mnohoženstva. Sun, 15 Jan 2017 12:47:34 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/444386/pominutelnost.html?ref=rssSmutná báseň hľadá zmysel bytia s vierou (erik)Lyrická filozofická báseň. Možno banálna, ale stále aktuálna. A je to sestína. Mon, 02 Jan 2017 11:18:04 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/443200/smutna-basen-hlada-zmysel-bytia-s-vierou.html?ref=rssOsud mladosti (erik)Namiesto PF na koniec roka čosi o starnutí. Thu, 29 Dec 2016 15:19:17 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/442921/osud-mladosti.html?ref=rssJasné! (erik)Ó, nie! Sonet? Fri, 09 Dec 2016 09:08:24 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/441332/jasne.html?ref=rssZima sa blíži, boja sa myši (erik)Pre deti i ich rodičov, každého jedinca s dobrodružnou iskrou v tele, prichádza komiksová nádhera „Myší hlídka“. Fri, 02 Dec 2016 08:24:31 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/440702/zima-sa-blizi-boja-sa-mysi.html?ref=rssRaz darmo (erik)Malá pocitová záležitosť. Tue, 29 Nov 2016 09:15:13 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/440355/raz-darmo.html?ref=rssNox (erik)Ako názov napovedá, ide o latinskú frajerinu bez hlbšieho významu. Dnes však všetci klamú... Mon, 07 Nov 2016 09:50:15 +0100https://erik.blog.sme.sk/c/437963/nox.html?ref=rssNeboj sa, že ťa chcem zavrieť do komory, keď ťa pozvem do svojho srdca (erik)Keď sa z textu stane nadpis... Wed, 19 Oct 2016 20:28:01 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/436199/neboj-sa-ze-ta-chcem-zavriet-do-komory-ked-ta-pozvem-do-svojho-srdca.html?ref=rssTrvalka (erik)Pre tých, čo sa im zdá, že každý rok počas sviatku zrodenia strácajú elán. Sun, 14 Aug 2016 09:01:02 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/430576/trvalka.html?ref=rssLiečiteľ (erik)Pomáhať blížnym? Pre ten pocit... Wed, 03 Aug 2016 06:26:50 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/429857/liecitel.html?ref=rssLyrika 20. storočia – občasník na pultoch (erik)Poézia je mŕtva. Aspoň s predajného hľadiska. Skúste si vyhľadať rebríčky predajnosti ľubovoľného vydavateľstva a zrátajte, koľko zbierok básní sa drží na špici hitparády. Mon, 01 Aug 2016 07:00:00 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/429612/lyrika-20-storocia-obcasnik-na-pultoch.html?ref=rssNáhradné diely (erik)Zo života o živote... Skrátka, jedna civilizačná. Fri, 29 Jul 2016 19:46:11 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/429558/nahradne-diely.html?ref=rssÚsmev (erik)O nesmrteľnosti (chrústa). Wed, 20 Jul 2016 08:08:36 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/428932/usmev.html?ref=rssChrasty (erik)Interpretáciám sa medze nekladú. Tue, 28 Jun 2016 08:35:28 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/427171/chrasty.html?ref=rssVýnimočným ženám (erik)Leto síce prináša onakvejšie ohniská, napriek tomu existuje jediný naozaj nebezpečný uhol pohľadu. Thu, 16 Jun 2016 13:08:19 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/424914/vynimocnym-zenam.html?ref=rssJablko (erik)Mám rozprávkové obdobie. Ostatné si domyslite. Tue, 14 Jun 2016 08:07:02 +0200https://erik.blog.sme.sk/c/424434/jablko.html?ref=rss